fbpx

Sel aastal viivad rattamatkad põnevatesse sihtkohtadesse, mis saanud tuge Maaelu Arengukava LEADER meetmest. Matkasarja läbivaks teemaks on kohalik toit. Sihtkohtadeks on Tartumaal tegutsevad toidu tootjad või toidu valmistajad.
Matkasarja toetajad on Tartu omavalitsuste liit, Tartu LInnavalitsus ja Tartumaa Arendusselts.

Üheteistkümnes matkapunkt on avatud 08.09.2019 Luke mõisapargis asuva Kärnerimaja (mõisapargi kõige silmapaistvam ehitis) juures kell 11.00-14.00.
Luke mõisa ajalugu ulatub XIII sajandisse ja oma pika eksisteerimise jooksul on mõis näinud nii paremaid, kui halvemaid aegasid. Kõige hävitavam periood oli nõukogude aeg, mil mitmed hooned hävisid.
Luke Mõisa arengust hoolivad kodanikud tulid 2007. aastal kokku ning otsustasid oma jõud koondada ja asuda Luke mõisa taaselustama. Sihtasutus Luke Mõis on seega tekkinud kodanikualgatuse toel.
Luke mõisa Kärnerimaja kohvikus leiab igapäevaselt väikse menüüvaliku. Suuremate gruppide vastuvõtmisel ja suurte ürituste puhul on menüüvalik rikkalik.
Pühapäevase rattamatka reeglid: matkajad alustavad liikumist oma kodust enda poolt valitud kellaajal ning sõidavad ratastega matka kontrollpunkti enda poolt valitud marsruudil. Tempoks on vaja valida mugav ja ohutu liikumiskiirus.
Kontrollpunkt on avatud ajavahemikus 11.00-14.00.
Aktiivseimate matkajate vahel loositakse hooaja lõpus välja jalgratas. Loosis osalemiseks on vaja osaleda vähemalt üheksal matkal.
Väiksemate meenete loosis osalemiseks on vaja end registreerida vähemalt pooltes (kuues) matkapunktides.