fbpx

Töötoad

Savi töötuba

Luke Mõis - töötoadTöötoas valmistatakse lihtsam savist ese (tass, taldrik, alus vms). Esimeses töötoas toimub savist eseme valmistamine, mis jäävad kuivama ja läbivad esimese põletuse. Teises töötoas toimub eseme glasuurimine.

Minimaalne töötoa maksumus on 2 x 120€, kokku 240€. osalejate arv 6-12 inimest, kui osalejaid on vähem siis minimaalne töötoa tasu sellest ei muutu.  Töötoa kestvus: 2x2 tundi. Töötoa maksumus inimese kohta 2x20 eurot. Kokku 40 eurot.

Savist ehete valmistamise töötuba

Töötoad - KäsitöökodaTöötoas valmistatakse erinevaid savist ehteid. Igal osalejal valmib 10 savist ehet või ehete komplekti (üks komplekt koosneb kõrvarõngastest ja prossist / sõrmusest).

Töötuba koosneb kolmest eraldi toimuvast töötoast. Esimeses töötoas valmistatakse savist soovitud detailid ehete valmistamiseks, mis jäävad kuivama ja läbivad esimese põletuse. Teises töötoas toimub eelmises tunnis valminud detailide glasuurimine. Kolmandas töötoas liimitakse glasuuritud detailidele soovitud tagused ja viimistletakse ehted.

Minimaalne osalejate arv 10 inimest  Töötoa kestvus: 3x 2 tundi. Töötoa maksumus 3x15 eurot. Kokku  45 eurot.

Shibori tehnikas siidisalli töötuba

Töötoas valmistatakse Shibori tehnikas siidisall. Valmistamine on lihtne ja on jõukohane kõigile. Valminud sallid saab igaüks kohe kaasa.

Minimaalne osalejate arv 5 inimest. Töötoa kestvus: 2 tundi. Töötoa maksumus 25 eurot.

Seebi valmistamise töötuba

Luke-Mõisa-seebidLuke mõis on juba mitu aastat valmistunud käsitööseepe. Seebi valmistamise töötoas on võimalus valmistada päris ise seepi endale või kingituseks. Mis võiks olla toredam ja vahvam kui südamega tehtud seepitegu maalilises Luke mõisapargis.

Seebitegu on lihtne, lõhnav ja loominguline tegevus, lase ainult oma fantaasial lennata. Teeme seepi looduslikust valmiseebimassist. Valame seebi lõbusatesse erikujulistesse vormides, lisame meelepäraseid kaunistusi ja eeterlikke õlisid.

Töötoa kestus kuni 2 tundi.

Minimaalne töötoa hind kuni 10 inimest on 200€, hind sisaldab juhendamist, kõiki vajalikke töövahendeid.

Iga järgneva inimese pealt lisandub 13€, maksimaalne inimeste arv 15 inimest, rohkem inimesi kokkuleppel!

Töötuba on võimalik tellida aastaringi. Töötoas valmib keskmiselt kaks seepi.

Meriinovillast salli töötuba - märgviltimine

Salli viltimise töötoas meisterdab osaleja sobivas toonis salli. Osaleja läbib märgviltimise algkoolituse, mille raames valmib tasapinnaline viltkangas, mis osavõtja poolt kaunistatakse. Kaunistamiseks kasutame merinovilla ja erinevaid siidikiude, et anda sallile sära. Sobib algajatele ja edasijõudnutele.

Minimaalne osalejate arv 5 inimest. Töötoa kestvus: min 6 tundi. Töötoa maksumus 45 eurot.

Laste sünnipäeva töötuba

Laste sünnipäeva raames läbiviidava töötoa valikut tehes on arvestatud, et see mahuks sünnipäevapeo ajakavasse ja oleks igale lapsele jõukohane ning eelistatud on, et lapsed saaksid valminud asjad kohe kaasa. Töötuba viiakse läbi Luke käsitöökoja juhendajate poolt.

Sobivad töötoad:  portselantassi maalimise töötuba, klaasimaal tassile, seebi viltimine märgviltimise tehnikas, jõulukuulide viltimine märgviltimise tehnikas, pabertehnikas kaardi või sokolaaditasku tegemise töötuba, helkuri valmistamise töötuba, pärlitega järjehoidja valmistamise töötuba, pärlitest ehete töötuba, kahaneva plastikuga ehte, võtmehoidja vms valmistamise töötuba, murupea valmistamise töötuba, kohamati joonistamise töötuba.

Osalejate arv grupis: 10-15 last. Töötoa kestvus: kuni 2 tundi. Töötoa maksumus 10-15 eurot. Kui soovitakse käsitöökojas kauem viibida, rakendub lisaks renditasu 40€/ tund. 

Tellitud töötuba seltskonnale/töökollektiividele

Töötoad - KäsitöökodaSeltskondadele läbiviidava töötoa valikut tehes on arvestatud, et see oleks lühike ja lihne ja kõigile jõukohane ning eelistatud on, et töötoa raames valminud  asjad saab kohe kaasa võtta. Töötuba viiakse läbi Luke käsitöökoja juhendajate poolt.

Sobivad töötoad:  Poekoti maalimise töötuba (keskkonna töötuba), Seebi valmistamise töötuba, Shibori tehnikas siidisalli töötuba, pabertehnika töötuba:  ehetekarp, kinkekott sokolaadi, raha jms kinkimiseks; seebi viltimine märgviltimise tehnikas, jõulukuulide viltimine märgviltimise tehnikas, nõelviltimise tehnikas näpunukkude valmistamise töötuba, helkuti töötuba (rippuvad helkurid, helkurid prossina), pärlitega järjehoidja töötuba, pärlitest ehete töötuba, fimo tikandiga tehnikas ehete töötuba, kahaneva plastikuga ehete, võtmehoidja töötuba, Soutache tehnikas ehtete töötuba.

Savi töötoa puhul võimalik ühe savist eseme valmistamine, kuidas glasuurimine toimub, lepitakse kokku iga seltskonnaga eraldi.

Osalejate arv grupis: 5-15 inimest. Töötoa kestvus: kuni 2 tundi. Töötoa maksumus 15-25 eurot.

Dikroidklaasist ehete töötuba

Dikroidklaasist on võimalik teha imelisi ehteid. Töötoa käigus valmistatakse kõrvarõngad, ripats või sõrmusekivi, millele lisatakse metallist aasad, konksud või sõrmuserõngas.

Õpime kuidas lõigata klaasi ning kujundada endale ise kõrvarõngad, ripats või sõrmus. Valmis kujundatud ehted valmivad nädala jooksul saadetakse soovi korral smartposti või omnivaga ühe pakina töötoas osavõtjatele.

Töötoa kestus 2 tundi.

Minimaalne hind kuni 10 inimest 220€, hind sisaldab juhendamist, vajalikke töövahendeid kolme eseme valmistamiseks.

Iga järgneva inimese pealt lisandub 18€/ inimene, maksimaalne inimeste arv 15 inimest, rohkem inimesi kokkuleppel!

Töötuba on võimalik tellida aastaringselt.