fbpx

Inimesed

Kaire Luksepp

 

Olen käsitööga tegelenud juba üle kümne aasta. Aastatega olen selgeks õppinud väga palju erinevaid tehnikaid. Teen praktiliselt kõike alustades savist ja lõpetades niplispitsiga. Käsitööga tegelemine paneb mu hinge laulma.

Luke mõisa tegemistes osalemine tähendab minu jaoks suurepäraseid inimesi, uusi ja põnevaid tegemisi ning lihtsalt rõõmu.

 

Anneli Lehtla

Anneli oli meie seast üks esimesi, kes Luke mõisas, toona kärnerimajas, töötube tegema hakkas. Annelile meeldib katsetada uusi tehnikaid. Oma tegemistes ja õppimistes on ta väga põhjalik. Enne teistele oma teadmiste jagamist teeb ta kõik endale peensusteni selgeks. Kõige meelsamini juhendab Anneli siidisalli, seebi ja klaasimaali töötuba.

 

Külli Kink

Külli on julge ja kiire õppija ja suurepärane töötubade juhendaja. Savi sobib talle ideaalselt ja tema tööd on viimseni viimistletud.  Külli ise on öelnud, et talle meeldib  pabertehnika, olgu siis väikeste krutskiga kinkekarpide  või suuremate albumite ja märkmikkude tegemine.  Külliga võid sa kohtuda, kui tuled meie savi töötuppa  või pabertehnikat tegema.

 

Gea Järvela

Koolipõlves meeldis mulle joonistada, samasse aega jäid ajad, kui tegelesin käsitööga pea iga päev.  Siis tuli suur ja pikk vaikus.  Nüüd tean, et selleks, et õigel hetkel taas tulla.  Olen käsitöö juurde tagasi jõudnud.  Kui ma kunagi õmblesin, tikkisn ja kudusin vaipu, siis nüüd huvitavad mind pigem uued tehnikad ja teemad. Harisin end Rahvaülikoolis, katsetades erinevaid tehnikaid ning õppides erinevate juhendajate juures  Mulle meeldib katsetada ja teha pigem suuri asju. Täna lummab mind enam keraamika, meeldib teha ka  salle nii viltimise kui siidimaali tehnikas.  Juhendan enamasti savi töötuba.

Käsitöökojas lülitan end välja suurtest tegemistest ja naudin hetki käsitöö ja toredate naiste seltsis. 

Helen Kaskema 

Helen on osalenud meie käsitöökoja erinevates tegevustes. Helen oli see, kes viis meid õppima viltimist ja nakatas nii mõnegi meist viltimise pisikuga. Kuigi Helen saab hakkama vaipade kudumise ja mööbli restaureerimisega ja ka saviga, juhendab ta praegu meie käsitöökojas viltimise töötubasid

 

Gaili Kangur

Gaili on hetkel käsitöökojast veidi eemal ja tegeleb oma pisikeste kasvatamisega. Gaili juhendab seebi töötuba.

 

Tiiu Tootsi

Tiiu on meie käsitöökojas aktiivne tegutseja. Oma toimetamistes on ta kiire õppija ja kiire tegutseja. Tiiule meeldib katsetada ja lüüa kaasa erinevates töötubades.  Lisaks meeldib Tiiule kududa ja üllatada sõpru värvikiste sokkidega .