fbpx

Luke mõisal on tore uudis. Meil on valmis saanud õppeprogramm „Vanast uus”, millest osa saamiseks Tartumaa koolide I-IV klassi õpilastele oleme saanud ka Leader projekti toetuse.

Õppeprogramm on TASUTA, transpordist saame katta 96 eurot (summa koos käibemaksuga). Kui kohalesõiduks läheb suurem summa, siis ülejäänud osa tuleb koolil endal tasuda.

Luke mõisapark on praegu nagu talvine võlumaa…

Kui sul on huvi, siis vali oma klassile sobiv aeg ja registreeri sellel lingil:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Hb2jl1QVSqy1cwda30NV58_ErmNTy4DsoYsHWhDbc40/edit?usp=sharing

Lisainfot saad telefonidelt Kaire (5804 2969) või Gea (5088 359). Registreerijatele edastame meilile (palun vaata, et see on korrektne)  kogu info programmi asukoha, kontakti ja transpordi tellimise kohta.

Programmi lühitutvustus:

Programm algab Luke mõisa uues käsitöökojas. Osalejatele tutvustatakse  erinevaid taaskasutatavaid materjale, mis on kõikjal meie ümber looduses ja sobivad väga hästi meisterdamiseks. Lisaks õpitakse märkama kodus igapäevaselt üle jäävaid või enam mitte kasutust leidvaid esemeid, mis jällegi on väga head materjalid meisterdamiseks ja uute esemete loomiseks. Seda kõike teevad lapsed läbi põnevate tegevuste. Käsitöökojas meisterdavad kõik lapsed taaskasutusmaterjalidest eelnevalt registreerimise käigus välja valitud eseme.

Programmi teises osas lähme lastega parki ja arutleme maastikumängu käigus kus kõik need toredad meisterdamiseks sobivad looduslikud materjalid end peidavad. Maastikumäng on üles ehitatud selliselt, et lisaks materjalide taaskasutusele mõtleksid lapsed ka erinevatele keskkonnaprobleemidele (kliimamuutused, jäätmed ja nende sorteerimine, jäätmed ja loomad jms ning kuidas iga laps saaks positiivsetele muutustele kaasa aidata). Kogu maastikumäng on üles ehitatud mängulisusele, loovale mõtlemisele, arvutamisele, aruteludele. Teadmised ja kogemused omandatakse  mängu kaudu.

Projekt: Praktilised oskused noortele programmiga “Vanast uus”