• EST
    • ENG
    • RUS

Jõulumaale on veel vabu aegu, Töötoad Luke mõisa käsitöökojas

Hea Luke mõisa sõber.

Jõulumaale on veel 3 vaba aega! 6. detsember kell 9.30 ja 12.00 ja 9. detsember kell 12.00

Tule jõulukuu alguses tutvuma Luke mõisapargi muinasjutumaailmaga. Programmid toimuvad sel aastal 5,6,9,10 ja 11. detsembril. Igal päeval on 2 programmi. 9.30 ja 12.00.

Programm „Mõisa muinasjutt“ on jagatud kahte ossa: programmi esimeses osas toimub matk mõisapargis koos mõisaaegsete tegelaskujudega. Mõisapargis liikudes mängivad lapsed koos mõisaproua, kupja, toatüdruku ja teiste tegelaskujudega. Matka lõppedes juhatavad mõisategelased lapsed aardeni, mille rühm saab kaasa.

Programmi teine osa toimub kärnerimajas, kus lapsi ootab soe tee ja pirukas. Kärnerimajas meisterdavad lapsed endale kaasa meene ning osalevad näitemängus.

Programm on sobilik lasteaialastele ja I – IV klassi õpilastele.

Programmi maksumus kuni 20 lapsega grupile on 150 eurot. (Olenemata vähemast laste arvust programmi maksumus ei vähene). Rohkemate laste arvu korral lisandub 6 eurot/lapse kohta. Korraga võetakse vastu kuni 25 last.

Programm kestab 2 tundi.

Programmidele saab registreerida kuni kohti jätkub helistades telefonil 55689096 või kirjutades meilile info@lukemois.ee.

TÖÖTOAD LUKE MÕISA KÄSITÖÖKOJAS

17. november kell 13.00 Mixmedia tehnikas pudeli kaunistamine
17. nov kell 13 pühapäeval – Töötuba Luke mõisa käsitöökojas.
Mixmedia tehnikas pudeli kaunistamine
Töötoas saame teada, mis on mixmedia tehnika ja kuids seda kasutatakse. Töötoas saab igaüks kaunistada endale ühe mixmedia tehnikas pudeli. Pudel võib olla nii täis kui tühi. Sobiva pudeli võtab igaüks ise kaasa. Töötuba on sobilik nii täiskasvanule kui lapsele alates 14-st eluaastast ja on jõukohane kõigile. Minimaalne osalejate arv 5, max 12.
Töötuba juhendab Kaire Luksepp Luke mõisa käsitöökojast.
Töötoa algus pühapäeval, 17. novembril kell 13.00 Luke mõisa käsitöökojas.
Töötoa kestus ligikaudu 3-4 tundi.
Töötoa maksumus 20 eurot/in

28. november kell 18.00 Siidisalli töötuba Luke mõisas
28.novembril neljapäeval kell 18.00 Shibori tehnikas siidisall koos kinkepakendiga
Kõigepealt katsetame tehnikat väiksel rätikul, et kõik osalejad saaksid kätte kindlustunde. Seejärel saab igaüks valmistada ühe Shibori tehnikas siidisalli ning meisterdada sellele juurde armsa kinkekarbi – ja kingitus ongi kinkimiseks valmis! Mõnus ja pehme siidisall on sobilik igasse kingikotti.

Töötuba juhendab Anneli Lehtla Luke mõisa käsitöökojast.
Töötoa algus neljapäeval, 28. novembril kell 18.00 Luke mõisa käsitöökojas.
Töötoa kestus ligikaudu 2 tundi.
Töötoa maksumus 20 eurot/in

3. ja 10. detsembril kell 18, teisipäeval – töötuba Luke mõisa käsitöökojas
SAVI töötuba – kingitus oma ja ehe

Esimesel korral valmistab igaüks savist endale meeldiva eseme (N: küünlajalg, väike päkapikk). Teisel korral toimub eseme glasuurimine. Misjärel pärast põletust ongi see kingituseks valmis. Oma tehtud savist ese on ilus kingitus kingikotti. Kõik vahendid kohapeal. Minimaalne osalejate arv 5, max 12.

Töötuba juhendab Külli Kevväi Luke mõisa käsitöökojast.
Töötoa algus teisipäeval, 3. Ja 10. detsembril kell 18.00 Luke mõisa käsitöökojas.
Töötoa kestus ligikaudu 2 tundi.
Töötoa maksumus kaks korda kokku 30 eurot/in

8. detsembril kell 13, pühapäeval – töötuba Luke mõisa käsitöökojas
Mixmedia tehnikas töötuba – pldiraam puitplangule


Töötoas saame teada, mis on mixmedia tehnika ja kuidas seda kasutatakse. Töötoas saab igaüks kaunistada endale ühe mixmedia tehnikas pildiraami puitplangule. Kõik vahendid kohapeal. Töötuba on sobilik nii täiskasvanule kui lapsele alates 14-st eluaastast ja on jõukohane kõigile. Minimaalne osalejate arv 5, max 12. Vahepeal peame pausi ja joome teed. Kaasa hea tuju.

Töötuba juhendab Kaire Luksepp Luke mõisa käsitöökojast.
Töötoa algus pühapäeval, 8. detsembril kell 13.00 Luke mõisa käsitöökojas.
Töötoa kestus ligikaudu 4-5 tundi.
Töötoa maksumus 23 eurot/in

15. detsembril kell 11, pühapäeval – töötuba Luke mõisa käsitöökojas
Nuku valmistamise töötuba

Selles töötoas on suurepärane võimalus valmistada oma lapsele või lapselapsele enda tehtud nukk. Kindlasti on see meeldejääv ja ainulaadne kingitus sünnipäevaks või poetatuna kingikotti. Iga osaleja saab valmis ühe 32 cm nuku. Osalejad saavad valida nuku 12 nukuvariandi seast. Kes aga soovib valmistada päkapikku (45 cm), 2020 aasta õnnelooma rotti (32 cm) või rottide paari (20 cm) on ka see võimalus olemas. Kõik vahendid nuku valmistamiseks saab kohapealt. Minimaalne osalejate arv 7, max 12. Lapsed alates 12 eluaastast, kuid laps peab oskama nõelaga iseseisvalt õmmelda. Laps võib tulla ka koos vanemaga ja teha koos vanemaga ühe nuku.
Vt lisaks Handmade by Olga Vilmas https://www.facebook.com/byvilmas/

Töötuba juhendab tuntud nuku- ja käsitöömeister Olga Vilmas, kes lisaks nukkudele valmistab suure armastusega ka lapitekke ja riidest mänguasju, beebipesasid ja palju muud.

Töötoa algus pühapäeval, 15. detsembril kell 11.00-16.00 Luke mõisa käsitöökojas.
Töötoa kestus ligikaudu 5 tundi.
Töötoa maksumus 50 eurot/in

Info ja registreerimine meilile info@lukemois.ee või helista 55689096 või kirjuta facebooki postkasti. Palume registreerimisel lisada oma nimi, meiliaadress ja telefoninumber. Vastame kõikidele kirjadele ja anname teada vabade kohtade olemasolust. Lõplik registreering kinnitatakse osalustasu tasumisel Sihtasutus Luke Mõis a/a-le EE891010220123984019. Palume selgitusse lisada töötoa ja osaleja nimi.

Tule ja võta sõber ka kaasa! Luke mõisa käsitöökoda ootab!