fbpx

LOODUSFILMIDE ÕHTU KOOS VALGUSMÄNGUGA LUKE MÕISAS

Laupäeval 24. augustil algusega kell 21:00 toimub loodusfilmide õhtu  Luke Mõisas.  Riietu soojalt ja mugavalt. Võta kaasa piknikutekk. Vihmase ilma korral toimub filmide vaatamine Luke mõisa kultuuriaidas. Tasuta. Toetavad SA KIK ja Matsalu Loodusfilmide Festival.

Avatud kärnerimaja kohvik. Lisainfo filmide kohta www.lukemois.ee,  telefonil 55 544 231 või  info@lukemois.ee.

Filmidest:

Luke Mõisa loodusfilmide perepäeva alustab X Matsalu filmifestivali peapreemia võitnud loodusfilm „Roheline Universum“ („The Green Universe“). Film jutustab loo Kesk-Euroopa kuulsaimast, kauneimast ja liigirohkeimast paigast: metsast. “Roheline universum” on filmitud Saksamaal, Austrias ja Taanis. “Rohelist universumit” filmiti üle viie aasta.

Filmi autor: Jan Haft (Saksamaa)                                                        ( 90 minutit)

Tõlkis: Tuuli Seinberg

Subtiitrid: Jaagup Saarniit

 

Õhtu jätkub X Matsalu filmifestivalil „Looduse“ kategoorias parima operaatoritöö auhinnaga pärjatud filmiga „Termiitide salamaailm“ („Termites – the inner sanctum“). Film räägib maailma kõige geniaalsematest arhitektidest – termiitidest.

Operaator: Wolfgang Thaler (Austria)                                                    (50 minutit)

Tõlkis: Kristjan Kiik

Subtiitrid: Jaagup Saarniit

 

Vahepalana loodusfilmidele näitame Chintis Lundgreni lühijoonisfilmi „Suitsupääsukese raskest elust“.

Film on eesti keles ja 5 minutit pikk.

 

X Matsalu filmifestivalil kiituskirjaga pärjatud loodusfilm „Aafrika riftiorg“ („Life Force: Africa’s Rift Valley“) tutvustab lähemalt kolme Aafrika riftiorus asuvat järve. Oma täiesti ainulaadse elukeskkonna ja elustikuna pakuvad nad elukohta rohkem kui 1000 kalaliigile, kes kõik on pärit ühest perekonnast. Et järve konkurentsitihedas keskkonnas ellu jääda, on need kalad läbinud evolutsiooni kiiremini, kui ükski teine selgroogne siin planeedil.

Režissöör Satoshi Okabe                                                               ( 50 minutit)

Subtiitrid: Jaagup Saarniit

 

Öö juhatab sisse loodusfilm „Hide and cheat“, mis räägib imelise loo putukatest, ämblikutest ja teistest pisikestest koletistest. J

Režissöör Kurt Muendl (Austria)                      ( 50 minutit)