fbpx

Luke mõisa eelviimane perepäev Loodusfilmide õhtu toimub 23. augustil kell 21.00.

Seekord vaatame:

Vaatame XI Matsalu rahvusvahelise loodusfilmide festivali  filme:

1)      “Euroopa Amasoonas 1: Mustast metsast Musta mereni.” Režissöörid Rita ja Michael Schlamberger (Austria)  AUHIND :  I preemia, kategooria “Loodus”
Väga hästi teostatud film Doonau jõest ja tema elustikust.

2)
2) “Eesti loodus: Alam-Pedja.” Remek Meel (Eesti)  Alam-Pedjal  on juubeliaasta. Võrratu operaatoritöö, kus väheste tehniliste vahenditega on saavutatud suurepärane tulemus. Vaataja ees avanevad parajas tempos esitatud imelised vaated. AUHIND: Parim operaatoritöö, kategooria “Loodus”

 

3)      “Džungliraamatu karu.” Režissöör  Oliver Goetzl. (Saksamaa) Festivali peapreemia. Suurepärane loodusfilm, mis demonstreerib kõiki vajalikke filmitegemisoskusi: kaameratööd, heli, muusikat, jutustust. Filmi iseloomustab vahva lähenemine loomale, keda on harva lindile saadud, kuid kelle on meile lähedaseks teinud üks kuulus kirjanik, R. Kipling. See film näitab hästi, kui palju lisainfot saame liikuvate piltide vahendusel.

 

4)      4) “Läbi jää ja aja” Alar Kivilo (Kanada). AUHIND:Parim operaatoritöö, kategooria “Inimene ja loodus”. Väga mõtisklev ja väga hea film loodusest ja inimesest.

 

5)      5„Randhunt“ Režissöörid Garth Lucas, Ann Strimling (Austria) AUHIND: Parim režii, kategooria “Loodus”. Film jutustab läbi lummava ja tundelise pildikeele loo haavatavast liigist ja pühendunud naisest. Lugu leiab aset ühes maakera põnevaimas paigas.

 

Lisainfo: 55 54 42 31

Üritus on tasuta. Kohvik avatud perepäeva puhul kella 23.00.