fbpx

LOODUSFILMIDE ÕHTU KOOS VALGUSMÄNGUGA
LUKE MÕISAS
Luke mõisa kultuuriaidas

REEDEL
24. AUGUSTIL

ALGUSEGA KELL 19.00
Kõik filmid algavad täistundidel: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00 ja 23.00

RIIETU SOOJALT JA MUGAVALT

Enne loodusfilmide õhtut on avatud kärnerimaja kohvik. Hiljem müügil kohvi ja tee.
Ostes Luke mõisa kohvikust, toetad Luke mõisa taastamist.

Osalemine TASUTA.
Loodusfilmide õhtu läbiviimist toetavad Matsalu Loodusfilmide Festival ja SA Luke Mõis

Info telefonil 50 88 359
Lisainfo filmide kohta vaata www.lukemois.ee
Koostööpartner Matsalu loodusfilmide festival

19.00
SUURIMAD LOODUSLIKUD ANDED – VÕRGUTAMISKUNST.

Kategooria Loodus / Käsikiri Susanne Lummer / Austria 2016 /50 min

Elu on täis imelisi hetki. Mõned neist on eriti imelised. Võrgutav ilme, vastupandamatud liigutused, seksikad signaalid – loomariigis on igal liigil õige paarilise leidmiseks omad flirdinipid. Edu saadab vaid neid, kes on „kodutöö“ hästi teinud ja tunneb võrgutamiskunsti.

20.00

Zürii kiituskiri. TAMME KAITSE ALL.

Kategooria Loodus / Režissöör Mehdi Noormohammadi / Iraan 2015 / 56 min

Võluv ja südamlik looduskaitseteemaline lugu Lähis-Idast – piirkonnast, kus keskkonnakaitse küsimused õige harva jutuks tulevad. Iraani Ilami provintsi tammemetsad on elupaigaks sealsele oravaliigile. Ohte on palju – metsi raiutakse ja pisiloomi ka jahitakse.

21.00

PARIM REŽII. Kategooria “Loodus”.

Lemming – Põhjala väike vägilane.

Režissöör Zoltan Török / Saksamaa-Rootsi-Ungari 2017 / 50 min

Suurepäraselt teostatud dokumentaaljutustuses on osavalt kasutatud mitmeid erinevaid filmitehnilisi võtteid, andmaks edasi üksikasju lemmingute ja teiste, suuremate põhjala loomade elust avaral tundramaastikul. Visuaalselt hästi vaadeldav ja soravalt jutustatud lugu tundraasukate omavahelistest suhetest ja kliimamuutuste mõjust nende eksistentsile.

Nad on väikesed ja vihased. Iga nelja aasta tagant ilmuvad nad järsku massiliselt välja justkui eikusagilt. Film norra lemmingitest, ühtedest kõige salapärasematest ja valesti mõistetud loomakestest Skandinaavia mägedes.

22.00

I preemia kategooria Loodus.

Megeti – Aafrika kadunud hunt.

Režissöör Yann Sochaczewski, Saksamaa, 50 min

Meisterlikult jutustatud, dramaatilise pöördega lugu haruldasest Etioopia hundist. Suurepäraselt teostatud film annab hea ülevaate nende vähetuntud mägismaa asukate ohtuderohkest elust.

Liigutav lugu Megetist, Etioopia hundist, kes hulgub üksikuna Aafrika katusel. 4000 meetri kõrgusel mägedes on elu kõike muud kui tavaline. Jälgides Megeti jõupingutusi uue karjaga ühinemiseks näeb kaamera mitmeid tundlikke momente, jõudes lõpuks hetkeni, mil hundi püsivus saab premeeritud. Kuid edu ei kesta kaua ja kui saabub ebasoovitav külaline, saab lugu dramaatilise pöörde.

23.00

Grand Prix. KÄRNKONNALUGU .

Režissöör Are Pilskog, Norra, 50 min

Head filmid jäävad meiega ka siis, kui oleme kinosaalist lahkunud, nad oskavad panna meid nägema suuremat pilti. Grand Prix` võitja on film, mis paneb mõtlema inimese eksistentsi üle. See inspireeriv lugu kirest looduse vastu näitab, kuidas üks väike veider olend paneb inimesed ühisel jõul tegutsema.

Tragikoomiliste sugemetega lugu sellest, mis juhtub siis kui läbi Austefjordis asuva Skandinaavia suurima konnaparadiisi ehitatakse uus maantee. Suur sõidutee lõikab läbi konnade rännutee kudeveekogusse ning kahepaikseid ootab tee ületamisel autorataste hukutav kadalipp. Kohalike konnakaitsjate protestide ja meedia tähelepanu tõttu ehitatakse konnadele suure hurraaga tunneleid, kuid konnad ei taha neid kalleid rajatisi miskipärast kasutama hakata. Ootamatult rahva teadvusse jõudnud konnadest saavad peagi meediastaarid, keda lähemalt ja kaugemalt kaema tullakse.