• EST
    • ENG
    • RUS

KIK taotlusvoor, uus õppeprogramm ja 15. märtsil Meriinovillast salli töötuba Luke mõisa Käsitöökojas

Hea Luke mõisa sõber!

Kuna 16. märtsini on võimalik KIKist taotleda toetust keskkonnateemalistele õppeprogrammidele, siis on Luke mõisal üks tore UUDIS ka seoses õppeprogrammidega. Alates sügisest pakume uut programmi VANAST UUS.

Muidugi teeme endiselt ka neid toredaid programme: kevad mõisapargis, sügis mõisapargis, Loodust uurima koos kaisuloomaga ning Mõisalaste mängud looduses.

Programmis VANAST UUS tutvume erinevate looduses leiduvate ja koduses majapidamises üle jäävate materjalidega, mis sobivad meisterdamiseks. Saame teada, mis on taaskasutus. Paneme lapsi kaasa mõtlema ja kaasa rääkima erinevatest keskkonnaprobleemidest ning arutlema, kuidas iga laps saaks positiivsetele muutustele ise kaasa aidata. Programmi esimeses osas meisterdame käsitöökojas taaskasutusmaterjalidest ühe eseme ja teises osas omandame teadmisi ja kogemusi keskkonnaprobleemidest läbi maastikumängu.
Programm on sobilik 1-4 klassile.
Rohkem saad programmide kohta lugeda siit: https://lukemois.ee/teenused/oppeprogrammid/

Meriinovillast salli töötuba – märgviltimine Luke mõisa Käsitöökojas

Seekord on sul hea võimalus tulla meriinovillast salli tegema.
Sall valmib märgviltimise teel siidisallile. Töötoa jooksul saab iga osaleja juhendaja kaasabil valmis ühe salli.

15.märts kell 11-16, pühapäeval – töötuba Luke mõisa käsitöökojas
Töötuba: meriinovillast salli valmistamise töötuba.
Juhendab Helen Kaskema.
Töötoa kestus ligikaudu 4-5 tundi.
Töötoa maksumus 35 eurot.
Töötuppa mahub 6 osalejat. töötuba on sobilik täiskasvanule.
Vahendid: siidisall ja meriinovill ja viltimise nõelad korraldajatelt.
Palume osalejatel kaasa võtta suurem kauss, kus salli saab loputada, üks suur froteest saunalina ja kui on siis vana kardinat salli katmiseks (50×190)

Registreerimiseks palume kirjutada meilile info@lukemois.ee või helista 55689096/5088359 või kirjuta fb postkasti. Palume lisada oma nimi, meiliaadress ja telefoninumber. Vastame kõikidele meilidele ja anname teada vabade kohtade olemasolust. Lõplik registreering kinnitatakse osalustasu tasumisel Sihtasutus Luke Mõis a/a-le EE891010220123984019. Palume selgitusse lisada sall ja osaleja nimi.