fbpx
Rännaklavastus ” Eedeni aed”

16, 17, 18. mai ja 29, 30 ja 31. august kell 19.00
Luke mõisapargis

 

Avasta Luke mõisapargi sügavused 5 meele rännakul! Sukeldu unikaalsesse kogemusse, kus minevik ja olevik põimuvad kokku läbi kõrvaklappides edasi antava muusika ja näitemängu, ühel jalutuskäigul.
Spetsiaalselt selleks jalutuskäiguks loodud fiktsioonis juhatab sind kõrvaklappides jutustajad- koha vaim, kandes sind läbi aja piiride. Astu koos temaga minevikku, kus saad tunnetada mõisapargi hingamist, tunda ajatut ilu ja avastada varjatud lugusid, mis segunevad ajalooliselt juhtunu ja kunstmuinasjutu kaudu. Nii pole kunagi olnud, kuid kas ikka on nii?
Koge õunapuuaia maagiat läbi mõisniku unistuse, preili murede ja kärneri mälestuste. Tunne, kuidas lõhnad äratavad ellu lapsepõlve mälestused ja mõista, et puud ning inimesed on omavahel seotud, jagades ühist saatust. Pargikujude läheduses avaneb sulle võimalus mõista inimeste ja looduse vahelist sügavat seost ning tunnetada armastuse ja piirangute keerukust. Sellel rännakul avaneb sulle võimalus mõista mõisapargi sügavamat tähendust ja elada läbi juhtunud või mitte toimunud ajaloo kihid.
Ära jäta kogemata seda ainulaadset teekonda läbi Luke mõisapargi! Kui arvad, et oled selles paigas juba kõike kogenud siis kohe kindlasti pole sinu 5 meelt nii teadlikult suunatud. Lase meil seda teha!
Reserveeri oma koht juba täna ja sukeldu unustamatusse, kõiki meeli haaravasse loodusrännaku rüppe.
Idee autor: Virko Annus
Lavastaja:  Astrid Hallik
Teksti autor: Virko Annus, Iiri Saar ja Astrid Hallik
Kunstnik: Marge Nelk
Muusika autorid: Kristiin Hanimägi, Rauno Alliksaar, Janar Sarapu
Teksti loevad: Kärt Kull (Vanemuine), Marko Mäesaar (Teatribuss), Martin Kork (Uus Teater)
Helitehnik: Elmer Voolaid
Valgustehnik: Karel Kansvein 
Helindas: Neumann Studio

Lisaks:
Nägemismeel (visuaalne taju): Nägemismeel võimaldab inimesel tajuda valgust ja värve ümbritsevast keskkonnast. See võimaldab meil näha objekte, värve, kujundeid ja mustrite ning liikumist.
Kuulmismeel (audiatiivne taju): Kuulmismeel võimaldab inimesel tajuda helisid ja helitugevust ümbritsevast keskkonnast. See võimaldab meil kuulda helisid nagu kõne, muusika, loodusmüra ja palju muud.
Kompimismeel (taktiline taju): Kompimismeel võimaldab inimesel tajuda objektide tekstuurit, kuju, suurust ja temperatuuri. See võimaldab meil tunda puudutust, survet, valu ja temperatuurimuutusi.
Maitsetaju (gustatoorne taju): Maitsetaju võimaldab inimesel tajuda erinevaid maitseid nagu magus, hapu, soolane, kibe ja umami. See võimaldab meil nautida erinevaid toite ja jooke ning eristada erinevaid maitseid.
Haistmismeel (lõhnataju): Haistmismeel võimaldab inimesel tajuda lõhnu ümbritsevast keskkonnast. See võimaldab meil eristada erinevaid lõhnu ja lõhnakombinatsioone ning mõjutab meie emotsioone ja meeleolu.

Tegemist on väliüritusega.

Vihma korral on  kohustus kasutada vihmakeepe, soovi korral saab neid soetada ka kohapealt.
Ürituse kestus on 1 tund ja 15 minutit
Üritusele palume kohale tulla 15 minutit enne ürituse algust.

1 tund enne ja pärast lavastust avatud Luke mõisa kohvik

Sooduspiletid 22/20€ müügil kuni 1. maini (k.a). Peale seda pileti hind 27€/ 24€.

 Lisainfo: info@lukemois.ee või telefonil 55689096

  1. Ratastooliga liikumine on raskendatud. Vajalik saatja abi. Palume kindlasti ratastooliga osavõtjal meid eelnevalt teavitada.

“Projekt Meelterännak looduses on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist”.

Valmib koostöös Luke mõisa ja Nõo vallaga.

Piletid leiad siit: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/rannaklavastus-eeden-aed-89739/